Výběr krytiny

Při výběru střešní krytiny je třeba zohlednit sklon střechy a stav krovu.

LEHKÉ PLECHOVÉ KRYTINY

Plechové krytiny
Jsou v posledních letech hodně žádané. Mají nízkou hmotnost, proto jsou vhodné i na starší typy krovů. Plechové střešní krytiny lze rozdělit do několika kategorií podle vzhledu, ceny a způsobu kotvení:

BETONOVÁ KRYTINA

Betonová krytina
Má velmi vysokou odolnost proti mrazu, tlaku, vodě a nepříznivým povětrnostním podmínkám. Nevýhodou je vyšší hmotnost tašek, je proto nutné mít krov v dobrém statickém stavu. Vlivem povětrnostních vlivů trochu mění barvu. Vyrábí se v přírodní úpravě (režná), v matné úpravě nebo s vysokým leskem.
Nabízíme betonové krytiny:

PÁLENÁ KRYTINA

Pálená krytina
Je vyráběna z keramické hlíny, která je přírodním a ekologickým materiálem. Významné vlastnosti pálených střešních krytin jsou barevná stálost a dlouhodobá životnost. Nevýhodou je vyšší hmotnost tašek, je proto nutné mít krov v dobrém statickém stavu. Vyrábí se v přírodní úpravě (režná), v matné úpravě nebo s vysokým leskem.
Nabízíme pálené krytiny:

ASFALTOVÉ ŠINDELE

Asfaltové šindele
Dříve také označované jako bondské nabo kanadské šindele. Jejich výhodou je nízká hmotnost a dobrá odolnost. Výborně se hodí na střechy složitých tvarů, protože z nich lze snadno vytvarovat různé ohyby, úžlabí a jiné detaily střešního pláště.
Nabízíme asfaltové šindele:

LEHKÉ POLYKARBONÁTOVÉ KRYTINY

Lehké krytiny
Jedná se o průsvitné vlnité nebo trapézové prosvětlovací desky v různých odstínech. Nacházejí využití především jako prosvětlovací střešní prvek nebo na pergolách.
Nabízíme polykarbonátové krytiny:

VLÁKNOCEMENTOVÉ STŘEŠNÍ KRYTINY

Vláknocementové krytiny
Lehké střešní krytiny nahrazující dřívější azbestocementové krytiny nazývané eternit (byl zakázán v 90. letech minulého století). Dnes jsou tyto krytiny zdravotně zcela nezávadné a jsou často využívány na rekonstrukcích jako náhrada starého eternitu. Vyrábí se buď v různých malých formátech nebo ve velkých vlnitých deskách, vše v několika různých barvách.